Feimp

Feimp - śruty staliwne i żeliwne

Śrut balastowy / balast 

 

Nasz śrut balastowy (balast techniczny, balast przemysłowy, balast sypki, kulka balastowa, gradowina, balast stalowy) jest w obecnej chwili najtańszą alternatywą dla wielokrotnie droższego i toksycznego ołowiu. W dobie oszczędności i ochrony środowiska to właściwie jedyne rozwiązanie sensowne ekonomicznie, pozwalające jednocześnie uniknąć wymaganego na terenie UE obowiązkowego wydobycia ołowianego balastu w razie zatopienia oraz jego fachowej utylizacji.

Staliwno-żeliwny śrut balastowy jest zupełnie nietoksyczny, dopuszczony do kontaktu bezpośredniego i nie wymaga protokołu utylizacji w razie złomowania jednostki. Przy gęstości ok. 7,4 kg/dm³ i ciężarze właściwym niższym jedynie ok. 30% od ołowiu, coraz skuteczniej wypiera go z rynku. 

Zaopatrujemy w nasz balast stocznie okrętowe oraz szereg polskich stoczni jachtowych. Wykorzystują go producenci pojazdów szynowych oraz przemysł motoryzacyjny. Również kilku czołowych producentów urządzeń dzwigowych stosuje z powodzeniem nasz balast w swoich konstrukcjach (obowiązują wówczas rygorystyczne wymogi UDT).

Śrut jest zasypywany do zbiorników balastowych w postaci sypkiej lub układany w specjalnych lużno zasypanych workach, wypełniających ściśle balastowaną przestrzeń.Tam gdzie balast jest narażony na dzialanie czynników atmosferycznych, formuje sie go w kostki zalane żywicą.

 

 

W jachtach zarówno kilowch jak i mieczowych, warunki posadowienia balastu  nie są już tak uciążliwe. Wielokrotnie niższa cena naszego śrutu balastowego w stosunku do ołowiu znacząco wpływa na obniżenie kosztów produkcji jachtu.

 

 

Nasz śrut balastowy jest też podstawowym składnikiem dociążeniowym wszelkiego typu balastów w postaci bloków betonowych. Dostarczamy go w pożądanej granulacji i opakowaniach do odbiorcy pod wskazany adres.